עברית
לנציג שירות

02-633-0530

סל קניות

פריט 0 0.00 ₪

סל הקניות -

פריט 0

אודות

הוצאת קורן נוסדה בירושלים בשנת תשכ"ב, על ידי מר אליהו קורן במטרה להוציא לאור את תנ"ך קורן. לנגד עיניו עמדו שלושת העקרונות אשר ינחו אותו ואת צוותו לאורך השנים: 'הידור', 'דיוק' ו'מסורת'.

מאז ועד היום בית ההוצאה הירושלמי מאופיין בעיצוב המשרת את הכתב. עוצבה אות ייחודית לתנ"ך ואות יחודית לשאר הכתבים, אשר נעימות במיוחד לעין. 

כל החלטה בבית הוצאה, החל מצבע הדף וכלה בהעמדת הכיתוב, נעשית משיקולים של בהירות אופטית מלאה.
 
בהתאמה, בית המדרש של הוצאת קורן ירושלים מסור להוצאת נוסח מדויק, מוגה ובלתי מתפשר של הכתבים.

 


חמישים שנה אחרי הקמתה, הוצאת קורן ירושלים נושאת עיניה לעתיד ומתחדשת במגוון תחומים. מהדורה של התלמוד, סידורים ומחזורים, מגילות והגדות זוכים למהדורות חדשות בעברית ובשפות אחרות. לאחרונה בית ההוצאה פרש את חסותו על מהדורת התלמוד הבבלי עם ביאורו העברי העדכני של אחד מגדולי תלמידי החכמים בדורנו הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ). הוצאת קורן אף מוציאה לאור כתבי הגות והלכה של רבנים מובילים, וספרי עיון ומחשבה של הוגים, חוקרים וסופרים במסגרת סדרת הספרים "ספרי מגיד" ו"טובי עיון".

מומחי הגרפיקה, הטיפוגרפיה ותלמידי בית המדרש של הוצאת קורן ירושלים מזמינם אותך לחוות ולהכיר את המהדורות המרהיבות של הכתבים היהודיים: מהתנ"ך והתלמוד דרך הסידורים, המחזורים, ההגדות וספרי קודש נוספים. התוכניות רבות וההתחדשות מתמדת עם העקרונות שנותרו כשהיו - 'הידור' 'דיוק' ו'מסורת'.

 

התנ"ך של קורן:

לאחר כעשור של לימוד ופיתוח, הוציא מר אליהו קורן לאור את המהדורה המקורית של תנ"ך קורן. זה היה התנ"ך הראשון שנערך, עוצב, יוצר ונכרך בידי יהודים בארץ ישראל.

המהדורה הראשונה שיצאה לאור בשנת תשכ"ב, הציגה אות עברית אשר עוצבה על ידי מר קורן במיוחד לשם מטרה זו. האות אשר תוכננה על פי מסורה קדומה, מצטיינת במקוריותה ונוחה ביותר לקריאה. ההבדלים שבין האותיות הדומות זו לזו (ב-כ, ג-נ, ס-ם) מובלטים היטב הואיל והאות הוכנה על סמך ניסיונם של מדעני האופטיקה. התנ"ך מצטיין בדיוק הכתב, הניקוד והטעמים, הודות להגהה מדוקדקת ובלתי מתפשרת אשר נעשתה על פי המסורה בידי צוות מומחים המובילים בתחומם.

מהדורת התנ"ך אשר נעשתה מראשה ועד סופה על ידי מגיהים ומדפיסים יהודים, הייתה למהדורה המרהיבה ביותר של ספר התנ"ך. העיצוב פורץ הדרך יחד עם הדיוק בכתיבה והאיכות שאין שנייה לה, זכו לתהילת עולם.

 

x
הרשם כאן לקבלת הניוזלטר שלנו